Elektrocheminė korozija
Pastaruoju metu tenka išgirsti klientų nusiskundimus apie korozijos pažeistą, naujai sumontuotą vandeninį rankšluoščių džiovintuvą. Paprastai nutinka taip, kad prakiurusį džiovintuvą pakeitus nauju, problema niekur nedingsta, korozijos reiškinys pasikartoja. Tokiu atveju nėra prasmės keisti džiovintuvus naujais, o reikėtų paieškoti ir šalinti pačią korozijos priežastį.
Iš praktinės pusės yra žinoma, kad koroziją gali sukelti taip vadinamos “klaidžiojančias sroves“ , kurios susidaro:
1. Netinkamai įžeminus vonios kambario prietaisus (pvz.: skalbimo mašiną). Šiuo atveju elektros krūvis susidaręs ant prietaiso nuteka vamzdynu ir iššaukia jo koroziją.
2. Bute dalis metalinio vamzdyno yra pakeista plastikiniu vamzdynu. Tekant vandeniui plastikiniu vamzdynu susidaro elektros krūvis ir nesant plastikinio vamzdyno įžeminimo šis elektros krūvis paveikia prietaisus. Įprastai tai yra rankšluoščių džiovintuvai, maišytuvai. Elektros krūvis iššaukia koroziją “ silpniausioje vietoje “ – džiovintuvo suvirinimo siūlėse. Tai pasireiškia laikui bėgant, po kelių savaičių nuo džiovintuvo sumontavimo. Džiovintuvo ar gyvatuko suvirinimo siūlės vietoje atsiranda pažeidimai – rudos kiaurymės.
Bėda yra tame, kad šios “ klaidžiojančios srovės “ gali susiformuoti kaimyniniame bute ir paveikti jūsų vonios kambario prietaisus, kurie galimai sumontuoti tvarkingai. Dažniausiai tokie gedimai atsiranda senos statybos daugiabučiuose, kuriuose yra dalis metalinio vamzdyno plastikiniu ir nėra pasirūpinta įžeminimo klausimu.
Mūsų, kaip gamintojo, patarimas būtų montuoti gyvatuką iš besiūlio vamzdžio (tačiau tai būtų kaip eksperimentas) arba elektra šildomą džiovintuvą.